Informacije o projektu
CITY WATER CIRCLES
NASLOV PROJEKTA: “City Water Circles” – Urbani modeli sodelovanja, temelječi na integriranem pristopu krožnega gospodarstva, namenjeni povečanju učinkovitosti rabe in ponovne uporabe vode v funkcionalnih urbanih območjih srednje Evrope.
AKRONIM: CWC
Vodilni partner: Mesto Budimpešta, 14 okrožje Zugló
Projektni partnerji
- PP2: Komunalno podjetje Budimpešta
- PP3: Občina Torino
- PP4: Poliedra
- PP5: Mariborski vodovod
- PP6: E-zavod
- PP7: mesto Bydgoszcz
- PP8: Inštitut za trajnostni razvoj
- PP9: Javna ustanova RERA SD za koordinacijo in razvoj Splitsko-dalmatinske županije
- PP10: Vodovod in kanalizacija d.o.o. Split
- PP11: Združenje za zbiranje deževnice in ponovne uporabe vode
Vrednost projekta: 2.418.392,29 €
Projekt podpira program INTERREG Central Europe v okviru Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR). Skupni znesek so-financiranja znaša: 2.017.978,82 €
Trajanje projekta: 01.04.2019- 31.03.2022
Ob spoznanju, da so mesta osrednja točka povečanja porabe pitne vode v Srednji Evropi, si projekt prizadeva za uvedbo in spodbujanje ukrepov za učinkovito rabo vode in njeno (ponovno) uporabo iz nekonvencionalnih lokalnih vodnih virov, kot je deževnica, za javne in gospodinjske namene, v mestnih območjih. Z vključitvijo teh regij v sistem krožnega upravljanja z vodami, je cilj projekta izboljšati ohranjanje vode, z zmanjševanjem pritiska na prekomerno uporabo pitne vode, pa tudi na mestne kanalizacijske sisteme, s čimer se bo izboljšala kakovost okolja in odpornost na podnebne spremembe.
Ker si mesta prizadevajo, da bi postala glavna gonilna sila pri uporabi krožne rabe vode, namerava CWC nuditi lokalnim in regionalnim akterjem ter zainteresiranim stranem, podporo z najrazličnejšimi izobraževanji in z ustvarjanjem podpornih regulativnih in organizacijskih okvirov sodelovanja.
Velik poudarek projekta je na vključevanju vprašanj varčevanja z vodo, ne le v obstoječe okoljske politike in sisteme upravljanja, temveč tudi za njihovo usmerjanje v vse pomembne mestne / regionalne razvojne strategije in sektorske predpise (npr. Urbanistično načrtovanje, gradnjo).
Projekt je sofinanciran iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj.