Informacije o projektu
NASLOV PROJEKTA: Izboljšanje veščin, razvoj inovativnih rešitev storitev in priporočil za politiko za preprečevanje izgorelosti v sektorjih pametne specializacije v srednji Evropi
AKRONIM: BURNOUT PREVENT
O projektu:
Povzetek Projekta
Projekt BURNOUT PREVENT bo okrepil podjetniško znanje in veščine ter vzpostavil organizacijski model za izboljšanje stanja na področju izgorelosti zaposlenih v malih in srednjih podjetjih (MSP), ki delujejo na treh področij pametne specializacije: Industrija 4.0, Pametno zdravje in Trajnostna hrana. Vodstvenim kadrom in zaposlenim bo omogočil pridobitev novih znanj in veščin za izvajanje ukrepov za preprečevanje izgorelosti v delovnem okolju ter izven njega. Glavna sprememba, ki jo bo projekt dosegel, bo krepitev znanja in veščin ter zagotavljanje celovitih rešitev za preprečevanje sindroma izgorelosti v podjetjih. Posledično se bo izboljšalo delovno okolje, kar bo privedlo do večje produktivnosti in ustvarjalnosti podjetij v izbranih sektorjih pametne specializacije. Ključni rezultati projekta vključujejo usposabljanje za 420 deležnikov, "Model za upravljanje krepitve zmogljivosti" za preoblikovanje delovnega okolja, "Osebni vodnik za preprečevanje izgorelosti" ter evropsko pobudo za digitalno detoksikacijo.
Aktivnosti projekta
V prvem delovnem paketu bo projekt razvil učna gradiva za preprečevanje izgorelosti, pri čemer bo usposobljenih 420 deležnikov. Transnacionalno testiranje ukrepov za preprečevanje sindroma izgorelosti bodo izvedla mala in srednja podjetja v 7 državah srednje Evrope, kar bo privedlo do razvoja "Modela upravljanja krepitve zmogljivosti za organizacijsko preoblikovanje" delovnega okolja. Model bo testno uporabilo 21 MSP-jev iz izbranih področij pametne specializacije: Industrija 4.0, Pametno zdravje in Trajnostna hrana.
Drugi delovni paket bo izboljšal znanje splošne javnosti za preprečevanje sindroma izgorelosti in zmanjšal negativne posledice pretirane uporabe digitalnih tehnologij. Pilotno testiranje v 7 državah srednje Evrope bo prvedlo do razvoja "Osebni vodnik za preprečevanje in uspešno premagovanje sindroma izgorelosti", ki ga bo sprejelo 70 zaposlenih.
V tretjiem delovnem paket bomo razvil strategijo za srednjo Evropo in priporočila za politiko za izboljšanje duševnega zdravja na delovnem mestu, kar bosta prevzela vsaj dva nacionalna inštituta za javno zdravje. Organizirane bodo ozaveščevalne aktivnosti v okviru "Tedna digitalne detoksikacije", povečalo se bo tudi znanje o najnovejših trendih duševnega zdravja na delovnem mestu.
Trajanje Projekta: 30 mesecev (Julij 2024 – December 2026)
Seznam Partnerjev Projekta:
- E-institute (Vodilni Partner) – Slovenia
- Nofer Institute of Occupational Medicine - Poljska
- Comenius University Bratislava - Slovaška
- Budapest Chamber of Commerce and Industry – Madžarska
- Padova Chamber of Commerce, Industry, Crafts and Agriculture – Italija
- Gospodarska zbornica Slovenije – Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij - Slovenia
- Gospodarska zbornica Hrvaške, podružnica Zadar – Hrvaška
- Mazovia Development Agency Plc – Poljska
- Bwcon GmbH – Nemčija
- National Center for Public Health and Pharmacy – Madžarska
- Croatian Institute of Public Health - Hrvaška
Financiranje Projekta
- Skupni proračun projekta za vse partnerje: 2.084.155 €
- Skupni prispevek Interreg Central Europe: 1.667.324 €